Yönetim Kurulu

Uğur Uysal
Yönetim Kurulu Başkanı

Yönetim Kurulu Başkanı

Uysallar Şirketler Grubu YK Üyesi
1975 yılında dünyaya gelen Uğur Uysal, üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. 1998 yılında halı ihracatına başlayan Uğur Uysal, ilk günden bu yana kesintisiz olarak halı ihracatını sürdürmektedir.

Uğur Uysal son 14 yılda İstanbul Halı İhracatçıları Birliği’nin farklı komitelerinde yönetim kurulu üyesi olarak hizmet verdi. Uğur Uysal, evli ve 3 çocuk babası olup İngilizce, Japonca ve Almanca olmak üzere 3 dil bilmektedir.

Ahmet Hayri Diler
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1957 yılında Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde dünyaya gelen Ahmet Hayri Diler, ilk, orta ve lise öğrenimini Nevşehir’de tamamladı. 1982 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitiren Diler, 1987 yılında Paris Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde master yaptı.

1982 yılında Nevşehir’de Kirkit Halı adıyla bir halı dükkanı açarak çalışma hayatına giriş yapan Ahmet Hayri Diler, 1987 yılında Kirkit Turizm adıyla kendi şirketini kurdu. 1990 yılında Ada-Anadolu Dekoratif Sanatları adıyla Paris’te bir şirket daha açan Ahmet Hayri Diler, ihracat ve ithalat alanında faaliyet göstermeye devam ediyor. Diler, iyi derecede Fransızca ve İngilizce biliyor.

İbrahim Geyikoğlu
İbrahim Geyikoğlu
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1960 yılında Ankara’da dünyaya gelen İbrahim Geyikoğlu, halı sektörüne çocuk yaşta halı tamircisi olarak giriş yaptı. Yaklaşık olarak 35 yıldır halı sektörü içinde olan İbrahim Geyikoğlu, halen yurt içi ve yurt dışında miktarlı halı ve kilim üretimi yapıyor.

Sektördeki deneyimlerini Birlik çalışmalarına da aktaran İbrahim Geyikoğlu, Kilim İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. firması ile çalışmalarına devam ediyor. İbrahim Geyikoğlu, evli ve 2 çocuk babası.

Yönetim Kurulu
Asil Üyeler

Mustafa Adnan İlhan
Mustafa Adnan İlhan
Yönetim Kurulu Asil Üyesi

Yönetim Kurulu Asil Üyesi

Mustafa Adnan İlhan 1977 yılında Van’da doğdu. Van Gölü Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1994 yılında Gazi Üniversitesi İ.İ.BF. Maliye Bölümünü kazandı.

Üniversite’de okurken Ocak 1997’de Mehmet Akif İLHAN ile ortak olarak Apex Halı firmasını kurdu. İşe ilk olarak Siirt Battaniyesi ticareti ile başladı. Daha sonra ithal ve yerli makine ve el dokuma halılarını ürün gruplarına ekledi. 2004 yılına kadar faaliyetlerine Ankara’da devam etti.

2004 yılında İstanbul Masko Mobilyacılar Sitesi’nde ofis ve showroom açtı. Şu anda Ankara’da Siteler’de ve İstanbul’da Masko’da ticari faaliyetlerine devam ediyor. Mustafa Adnan İlhan evli ve 1 çocuk babası. İlhan, iyi derecede İngilizce biliyor.

Faik Toprak
Faik Toprak
Yönetim Kurulu Asil Üyesi

Yönetim Kurulu Asil Üyesi

1972 yılı İstanbul doğumlu olan Faik Topak, Ortaokul ve Lise eğitini Kadıköy Anadolu Lisesinde, Üniversite eğitimini ise Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlamıştır.

1997 yılında Ak-Pa Tekstil İhracat Pazarlama A.Ş.’de ,ihracat pazarlama yetkilisi olarak başladığı çalışma hayatı, 2003 yılında kurucusu olduğu Pakteks Dış Ticaret Ltd. Şirketi ile faaliyetlerine devam etmektedir. Özellikle suni çim , kontrat halı ve makine halısı ihracatında 50 den fazla ülkeye yaptığı ihracat ile Pakteks sektörünün duayen firmaları arasındadır. Evli ve 2 çocuk babası olan Faik Topak iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Muhammet İlker Dodanlı
Muhammet İlker Dodanlı
Yönetim Kurulu Asil Üyesi

Yönetim Kurulu Asil Üyesi

Yönetim Kurulu Asil Üyemiz Sayın Muhammet İlker Dodanlı’nın özgeçmişi çok yakında burada olacaktır.

Erdal Oruç
Erdal Oruç
Yönetim Kurulu Asil Üyesi

Yönetim Kurulu Asil Üyesi

Erdal Oruç 1953 yılında Adıyaman’ın Besni ilçesinde doğmuş, ortaokul ve lise öğrenimine Ankara’da devam etmiştir. 1972 yılında Ankara Atatürk Lisesi’nden mezun olmuş, daha sonra ODTÜ’deki eğitimine ara vermiş ve ABD’ye taşınarak Oklahoma State University’nin Kimya Bölümünden mezun olarak tekstil sektöründe iş hayatına atılmıştır.

Hasan Aslan şirketler grubuna ait çeşitli sanayi kuruluşlarında yönetim kurulu görevleri mevcuttur. 1987 yılından bu yana Isparta Mensucat San. ve Tic. A.Ş.’de ortak ve yönetici, Burdur Mensucat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de ortak ve yönetici, Samur Halıları San. ve Tic. A.Ş. şirketinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerine devam etmektedir.

Mustafa Kayhan
Yönetim Kurulu Asil Üyesi

Yönetim Kurulu Asil Üyesi

1962 yılında Kayseri’de dünyaya gelen Mustafa Kayhan, ilk ve orta öğrenimini Yozgat Boğazlıyan’da tamamlamış, 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olmuştur.

Halıcılık sektörüne 1986 yılında girmiş olup 30 yıldan uzun bir süredir sektörümüzde yer almaktadır. İHİB Yönetim Kurulu üyesi olarak 10 yıla yakın sektöre hizmet vermiştir. Halen el dokuma ve makine dokuma halı imalat ve ihracatıyla uğraşmaktadır. Evli ve 2 çocuk babası olan Mustafa Kayhan İngilizce, Almanca ve İtalyanca bilmektedir.

Zeki Salman
Yönetim Kurulu Asil Üyesi

Yönetim Kurulu Asil Üyesi

1978 yılında Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde dünyaya gelen Zeki Salman, ilk ve orta öğrenimini Ağrı’da tamamladıktan sonra ailesine ait otelde part-time çalışmaya başlayarak ticaret hayatına atıldı.

1993 yılında İstanbul’a gelerek ticaret hayatına Laleli’de devam eden Zeki Salman, 2003 yılında Banyolin Halı Sanayi firmasına ortak olarak sanayiciliğe başladı. Salman ve kardeşleri 2012 yılında Banyolin Halı firmasının şirket hisselerinin tamamını satın aldı. 2014 yılında üretim tesislerini Çerkezköy’e taşıyan Zeki Salman, makine parkuruna farklı makineler ekleyerek yenilenme sağladı.

Erdal Baş
Erdal Baş
Yönetim Kurulu Asil Üyesi

Yönetim Kurulu Asil Üyesi

Erdal Baş 1979 yılında Denizli’nin Çameli ilçesinde doğmuştur. İlk ve orta öğretimini Çameli ilçesinde tamamlamıştır. Denizli Cumhuriyet Lisesinden 1996 yılında mezun olmuştur. Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü 2001 yılında tamamlayarak diplomasını almıştır.

Meslek hayatına 1998 yılında kurucu ortak olarak İltelis Ltd. Şti. başlamıştır. Kara Kuvvetleri Komutanlığı Bilgi Sistemleri bölümünde asteğmen olarak 1 yıl çalıştıktan sonra 2003 yılında başladığı Logo Yazılım firmasında Yazılım Mühendisliği ve Proje Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. 2007 yılında Confetti Halı Sanayi A.Ş. firmasında çalışmaya başlayan Erdal Baş 2014 yılında Genel Müdürlük görevine atanmıştır. Erdal Baş evli ve 1 çocuk babasıdır.

Bekir Küden
Bekir Küden
Yönetim Kurulu Asil Üyesi

Yönetim Kurulu Asil Üyesi

1968 Malatya ilinde dünyaya geldim. İlk okulu Malatya’da okuyup 1981 yılında İstanbul’a geldim. O seneden beri ticaretle uğraşmaktayım.1985 yılında ilk dükkanımızı açmış olup, 2011 yılında Altın Boynuz Halı şirketini kardeşimle birlikte kurduk.

Destekçilerimiz

İstanbul Hali İhracatçıları Birliği (İHİB), İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (İTKİB) çatısı altındaki dört birlikten biridir.

T.C. Ticaret Bakanlığı
TİM
İTKİB
Turkey
Kapat

Dil