Sayın Üyemiz,

Bilindiği üzere; kara, hava, deniz ve demir yolu gibi dört ulaşım ağının bir arada bulunduğu konumu, gelişmiş altyapısı ve bereketli topraklarıyla Karadeniz Bölgesi’nin en gelişmiş kenti olan Samsun, birçok sektördeki yerli ve millî üretimle ülke ve bölge ekonomisine katkıda bulunmak isteyen yatırımcılara önemli bir fırsat sunmaktadır.

Bu kapsamda, dokuz adet Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Sanayi Siteleri, Serbest Bölgeleri, Lojistik Merkezi, Teknopark ve Ar-Ge merkezleri, büyük firmaları ve gelişmiş altyapısının yanı sıra genç, yetenekli ve kalifiye işgücü potansiyeliyle Karadeniz Bölgesinin en önemli yatırım merkezlerinden biri olan Samsun’da, merkez ilçelerden Tekkeköy sınırları içerisinde 260 ha’lık alanda kurulan Yeni OSB yatırımcılara açılmıştır.

Yatırımcılara büyük avantajlar sağlaması planlanan Samsun Yeni OSB, Samsun Limanına 16 km, Havalimanına 6 km, Devlet Karayoluna 1 km ve Samsun Lojistik Merkezi Demir Yolu Yükleme Boşaltma Merkezine 2 km mesafede yer almaktadır. Sanayi atıklarının Kimyasal ve Biyolojik Arıtma Tesisi ile doğaya zarar vermeyecek şekilde bertaraf edildiği, güneş enerji sistemleri ile desteklenen Yeşil OSB konseptine uygun ve modern bir organize sanayi bölgesi olarak hizmet verecektir. Yeni OSB’nin, projeleri titizlikle planlanmış alt ve üstyapısı, eksiksiz sosyal ve teknik donatı alanları ve konumu başta olmak üzere pek çok özelliğiyle Türkiye’nin en modern ve örnek OSB’lerinden biri olması amaçlanmaktadır. Samsun ili, ülkemizin yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı büyüme stratejisi doğrultusunda Yeni OSB başta olmak üzere şehrin dört bir yanında bulunan ve yatırımcılarına çok sayıda avantaj sağlayan tüm OSB’lerine yatırım yapmak isteyen girişimcileri tüm imkanlarıyla desteklemeye hazır bulunmaktadır.

Bu itibarla, Samsun Yeni OSB’nin yüksek teknoloji ve katma değerli ürünler üreten, ihracata dayalı, savunma sanayi içeren seçkin yatırımlara tahsis edilmesi hedeflenmekte olup, Samsun Yeni OSB’den yer tahsisinde bulunmak isteyen yatırımcılar aşağıdaki iletişim bilgileri yer alan Samsun Valiliğine veya Samsun Ticaret ve Sanayi Odasına başvuruda bulunabilecektirler.

Bilginize sunulur.

Samsun Valiliği İrtibat:

Ali YILMAZ (OSB Koord.)

0362 – 431 64 75 / 180

0542 – 624 29 96

Samsun TSO İrtibat:

Necmi ALIÇ (Genel Sekr. Yrd.)

0362 – 432 36 26 / 133

0532 – 682 70 41

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat

Dil