Sayın üyemiz,

Ticaret Bakanlığı’ndan alınan bir yazıda, sınır ötesi elektronik ticaret istatistiklerinin derlenmesine ilişkin çalışmalar kapsamında, sınır ötesi elektronik ticaret gerçekleştirdiğini beyan eden firmaların bir bölümü ile iletişime geçilerek yaptıkları beyanlara dair alınan bilgiler neticesinde söz konusu beyanların kalitesinin arttırılmasına ihtiyaç olduğunun tespit edildiği bildirilmektedir.

Yazıda devamla, Ticaret Bakanlığı tarafından sınır ötesi elektronik ticaret istatistiklerinin kalitesinin arttırılması amacıyla söz konusu işlemlerin daha sağlıklı olarak beyan edilebilmesini teminen bir sınır ötesi Elektronik Ticaret Rehberi ve Sınır Ötesi Elektronik Ticaret Tanıtım Videosu hazırlandığı bildirilmektedir. Bu kapsamda, sınır ötesi elektronik ticaret rehberi ekte yer almakta olup, sınır ötesi elektronik ticaret tanıtım videosuna ise https://tagm.ticaret.gov.tr/yayinlar/sinir-otesi-elektronik-ticaret-e-ticaret internet adresinden erişim sağlanabilmektedir.

Bu doğrultuda Elektronik ticaret ile ilgili beyanların hassasiyetle yapılması gerekmektedir ve Sınır Ötesi Elektronik Ticaret Rehberi ekte dikkatlerinize sunulmaktadır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat

Dil