Sayın Üyemiz,

Ülkemiz ihracatına katkı sağlama hedefi doğrultusunda ihracatçılarımızın uygun koşullarda finansmana erişebilmelerini sağlamak üzere Türkiye İhracatçılar Meclisi ile Bankalarımız arasında çeşitli işbirliği çalışmaları yürütülmektedir.

Bu defa, Türkiye İhracatçılar Meclisi ile Ziraat Bankası arasında imzalanan protokolle ihracatçı firmalara yönelik “İhracata Tam Destek Kredi Paketi” devreye alınmıştır. Protokol kapsamında ihracatçı firmalar azami 5 milyon dolar veya 150 milyon TL’ye kadar uygun maliyetli ihracat kredisinden yararlanabilecektir.

Bununla birlikte, İhracatçı Birlikleri üyesi firmalar, tercihleri doğrultusunda rotatif veya taksitli kredi seçeneklerinden birini tercih edebilecektir. Rotatif kredi seçeneğinde vade 12 ay olup limit dahilinde asgari her kullandırım tutarı ve doğan ihracat taahhüt tutarı kadar ihracat bedelinin Ziraat Bankasına yönlendirilmesi durumunda toplam vade 36 ayı aşmayacak şekilde azami 2 kez yenilenebilecektir. Ayrıca, taksitli kredi seçeneğinde ise vade süresi azami 24 ay olarak uygulanacaktır. Paket kapsamında KGF teminatı ile yalnızca taksitli krediler kullandırılabilecektir.

Bilginize sunulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat

Dil