Sayın Üyemiz,

Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Khalid A. Al Falih ve beraberindeki iş heyetinin ülkemizi resmi ziyareti kapsamında, Kurulumuz organizasyonunda, T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve Invest Saudi iş birliğinde 16 Şubat 2024, Cuma günü 09.00-18.00 saatleri arasında İstanbul Mandarin Oriental Bosphorus Otelde Türkiye-Suudi Arabistan Yatırım, Turizm ve İş Forumu gerçekleştirilecektir.

T.C. Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek, T.C. Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy, Suudi Arabistan Krallığı Yatırım Bakanı Khalid A. Al Falih ve Suudi Arabistan Krallığı Turizm Bakanı Ahmed Bin Aqil Al-Khateeb’in teşrif edeceği etkinliğe; çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Türk ve Suudi firmalarının katılım sağlaması beklenmektedir. Bu sektörler arasında Turizm, Altyapı, İnşaat, Makine ve Makine Ekipmanları, Enerji/Yenilenebilir 1.02.2024 / 2.810 2 Enerji, Dijital Teknolojiler, Gıda, Tarım Ürünleri, Sağlık Hizmetleri ve İlaç, Elektronik Aletler, Otomotiv ve Oto Parçaları, Finansal Hizmetler sektörleri öne çıkmaktadır. İki ülke arasında uzun süredir olumsuz seyreden ilişkiler 2022 yılında Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın Ankara ziyareti sonrasında büyük bir ivme yakalamıştır ve 2023 yılı itibarıyla Suudi Arabistan en fazla ihracat yaptığımız 20. ülke konumuna gelmiştir.

“Vision 2030” programı çerçevesinde Suudi Arabistan ekonomisinin sektörel çeşitliliğini artırmak istemektedir ve özel sektör ithalat, toptancılık ve perakendecilik, finans, inşaat, ziraat, madencilik ve hizmet sektöründe yoğunlaşmıştır. Bu anlamda, Vizyon Türk müteşebbislerine mevcut ticari seviyeyi daha yukarı taşımak ve yeni ticaret alanları yaratmak için önemli fırsat ve teşvikler sunmaktadır.

Bu minvalde, ikili iş görüşmelerinin panellerin ve workshop’ların düzenleneceği bahse konu Foruma katılım sağlamak isteyen firmalarınızın en geç 12 Şubat 2024, Pazartesi günü saat 18.00’e kadar katılım formunu doldurmaları gerekmektedir.

Link: DEİK Üye Portalı (deik.org.tr) 

Bilgilerinize

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat

Dil