CFE Carpet & Flooring Expo 2023

  5 - 8 Aralık 2023  İstanbul

ULUSLARARASI HALI DÜNYASI, İSTANBUL CFE FUARI’NDA BULUŞTU

Dünya halı sektörü; İHİB, GAHİB ve Tüyap Fuarcılık Grubu iş birliğiyle 5-8 Aralık’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen CFE 2023 – Carpet & Flooring Expo’da bir araya geldi.

Halı ticaretinde dünyanın buluşma adresi yeniden İstanbul oldu. İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB), Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) ve Tüyap Fuarcılık Grubu iş birliğiyle düzenlenen Carpet & Flooring Expo’da (Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı) 400’e yakın firma, katılımcı olarak yer aldı. Fuarı 103 ülkeden, 21 bin 284 kişi ziyaret etti. Amerika, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’dan 50 firmanın yer aldığı fuarın açılışı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz tarafından yapıldı. Fuarın açılışına Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, İstanbul Valisi Davut Gül, Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mustafa Gültepe, İstanbul Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Hayri Diler, Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Zeynal Abidin Kaplan, TÜYAP TÜM Fuarlar Yapım AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü katıldı.

Düzenlenen fuarın Türkiye halı ihracatı için bir dönüm noktası olduğunu kaydeden Ahmet Hayri Diler, “Halı sektörü, ülkemizin kültürel zenginliklerini ve sanatını dünya ile buluşturan önemli bir köprüdür. Her bir katılımcı, bu köprüyü daha da güçlendirmek ve global pazarda Türk halısını daha geniş kitlelere tanıtmak için bir araya geldi. Bu fuar, sektör profesyonellerini, tasarımcıları ve alıcıları bir araya getirerek uluslararası iş birliklerini teşvik ediyor. Türk halıları, dünya genelinde kalitesi ve estetiğiyle bilinirken fuar aracılığıyla bu özellikleri daha geniş bir kitleye ulaştırmayı hedefliyoruz. Halı sektörümüz, sadece geleneksel el sanatlarını korumakla kalmayıp aynı zamanda modern tasarım ve teknolojiyle birleştirerek sektöre yeni bir soluk getiriyor. CFE, yenilikçi yaklaşımların sergilendiği bir platform olacak ve bir sonraki fuar 7-10 Ocak 2025 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.” ifadelerini kullandı.

Kapat

Dil