Maison & Objet 2022/2

 08 - 12 Eylül 2022  Paris, Fransa

İHİB, 8-12 Eylül 2022 tarihleri arasında Paris’te gerçekleşen dünyanın en prestijli ev dekorasyon fuarı Maison & Objet’e ilk kez milli katılım düzenledi.

İHİB grup standında firmalar, ürünlerini dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilere tanıtma imkanı buldu.  Ayrıca yine grup standı içerisinde kurulan Türkiye standında Türk halısının tanıtımı yapıldı.

Toplam 66 ülkeden 2.269 katılımcının katıldığı ve 147 ülkeden 58.688 kişinin ziyaret ettiği fuar, Türk halı firmaları için de oldukça verimli geçti.

Toplam 12 firmanın milli katılımda yer aldığı ve 50’den fazla Türk katılımcının olduğu fuarda firmalar birçok yeni iş bağlantısı kurma şansı yakaladı.. Ocak 2023’de fuarın bir sonraki dönemine de mutlaka katılmak istediklerini belirten firmalarımız, fuardan memnun ayrıldılar.

14. Ulusal Halı Tasarım Yarışmasının finalistlerinin tasarladığı 8 adet halı da Paris Maison & Objet fuarında Türkiye standında sergilendi. Finalistlerin de yurtdışı fuar ödülü kapsamında ziyaret ettikleri fuarda tasarımcılarımızın halıları ziyaretçilerden çok büyük ilgi gördü.

Kapat

Dil