Sayın Üyemiz;

Malumlarınız olduğu üzere 17.11.2020 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda 20.11.2020 Cuma günü saat 20:00 den itibaren geçerli olacak şekilde yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları 10:00 – 20:00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Bu doğrultuda ilk uygulama olarak 21 Kasım Cumartesi günü saat 20:00 den 22 Kasım Pazar günü saat 10:00 a kadar v e 22 Kasım Pazar günü saat 20:00 den 23 Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Önemli Not: Üretim, imalat ve tedarik zincirleri bu kısıtlamadan muaftır. Bu çerçevede firmalarımızın ilan edilen sokağa çıkma yasağından istisna olarak üretimlerine devam edebilmeleri için aşağıdaki yöntemi takip etmeleri tavsiye edilmektedir. 

1. Ek’li genelgenin çıktısı alınarak “İstisna Kapsamında Olan Kişiler” bölümünde “ğ” maddesini işaretlenmelidir.

2. Ek’te yer alan formun doldurularak çıktısı alınmalıdır.

3. Çalışacak personel listesinde bulunan kişilerin firmanı çalışanı olduğunu ibraz edebilecek resmi belge hazırlanmalıdır.

4. Firma bilgilerini içeren bir evrak (örneğin: İTKİB Üyelik Belgesi gibi) hazırlanmalıdır.

5. Tüm bu belgeleri ibraz edilmek üzere servis şoföründe – ilgili personelde hazır bulundurulmalıdır. Bireysel olarak gelen personellere birere kopya verilmelidir. (Personeller ilgili evrakları sadece firmaya gidip gelmek için kullanmalıdır.)

Saygılarımızla,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat

Dil