Sayın üyemiz,

stanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri’nden (İMMİB) alınan bir yazıda, 19-21 Mart 2023 tarihleri arasında Suudi Arabistan’ın Riyad şehrinde düzenlenecek olan Suudi Arabistan Türk İhraç Ürünleri Fuarı organizasyonunun ilk kez İMMİB tarafından gerçekleştirileceği bildirilmektedir. Söz konusu fuarın tüm sektörlerden firmaların katılımına açık olup, yer kirası, stand konstrüksiyonu, genel tanıtım giderleri ve diğer hizmetler ile teşhir ürünlerinin İstanbul-fuar alanı-İstanbul nakliyesini (m2 başına 0,1 m3) içeren katılım bedelinin 755 USD/m2, nakliye hariç 710 USD/m2 olduğu ifade edilmektedir.

Ayrıca; fuar katılımı, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın 5973 Sayılı İhracat Destekleri Hakkında Kararının 7’nci maddesi çerçevesinde desteklenecek olup, uygulanacak destek oranı m2 bazlı olarak daha sonra Bakanlık tarafından açıklanacaktır.

Söz konusu fuara iştirak etmek isteyen firmaların, 2 Aralık 2022 Cuma gününe kadar https://turkexpo.immib.org.tr linkinde yer alan Katılım Formu’nu doldurmaları ve aşağıda belirtilen banka hesabına “S. Arabistan Fuarı Avans Tutarı” açıklaması ile 1.000 USD avans tutarının yatırıldığını gösterir banka dekontunu turkexpo@immib.org.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

ÖDEMENİN YAPILACAĞI BANKA HESAP BİLGİLERİ:

Alıcı: İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri

Banka-Şube: Vakıflar Bankası – İstanbul Güneşli Şubesi

USD IBAN: TR 83 0001 5001 5804 8013 0926 89

NOT: Sadece avans ödemesini yapan firmaların başvuruları kabul edilebilecektir.

Ayrıntılı Bilgi İçin: https://immib.org.tr/tr/suudi-arabistan-turk-ihrac-urunleri-fuari-duyurusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat

Dil