Sayın Üyemiz

Türkiye İhracatçılar Meclisinden aldığımız bir yazıda, tüm dünyayı derinden etkileyen pandemi sürecinin küresel ticarette örneğine az rastlanan gelişmeleri ortaya çıkarmakta olup, özellikle de lojistik hatlarında yaşanan konteyner krizi ve navlun fiyatlarındaki yükselişler ihracatçı firmalarımızı etkilemeye devam etmekte olduğu bildirilmiştir.

Bu dönemde yaşanan sıkıntıların etkilerini hafifletmek adına Türkiye İhracatçılar Meclisi, ihracatçı firmalarımız ile lojistik sektörünü bir araya getirmek üzere Türkiye Lojistik Portalını hayata geçirmiş bulunmaktadır.

İhracatçı Birlikleri e-birlik sistemi üzerinden doğrulanmış ihracatçılarımız ile lojistik firmalarımızın üye olabileceği ve birbirleri ile iletişime geçebileceği Türkiye Lojistik Portalı; kara, hava, deniz ve tren yollarında en uygun yükü, en uygun sürede, en uygun araçla ve en uygun maliyetle taşınmasını sağlamak ve bu çerçevede küresel lojistik sorununa ulusal bir çözüm getirmek amacını taşımaktadır.

Ücretsiz olarak hizmet verecek olan Portala üye olan ihracatçılarımız yurtdışına göndermeyi planladıkları yüklerine ait bilgileri sisteme girerek bir yük ilanı oluşturacaktır. Yüklerine ait gönderim tarihi, ağırlık, ebat, tercih edilen gönderim türü, varış noktası bilgileri gibi detaylı tanımlar ile taşımacılık sektörü temsilcilerinin beklediği detaylı sorular baştan cevaplanmış olacaktır.

Lojistik firması yetkilisi bu yük ilanları arasında filtreleme yaparak kendi hat ve programlarına uygun yükü bulacaktır. Taşımak istediği yük için ilan sahipleri ile irtibat kurma talebinde bulunacaktır. Yük sahibi ihracatçının e-posta yolu ile bilgilendirilmesini veya portalda kendisine yapılan iletişim taleplerini görüntüleyebilecektir. Onaylanan iletişim talepleri ile lojistik sektör yetkilileri yük sahibi firmaların iletişim bilgilerine erişebilecektir. Böylece bir araya gelen iki sektör temsilcisi aralarında anlaşarak yükün en uygun koşullarda taşınmasını sağlayacaktır.

Söz konusu portala https://turkiyelojistikportali.com/giris-yap adresinden giriş yapılabilmektedir.

Bilgilerinize sunarız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat

Dil