Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisinden (TİM) alınan bir yazıda,Türkiye’nin 7 farklı ilindeki TİM-TEB Girişim Evlerinde, tekno-girişimcilerimizin yüksek katma değer ve ihracat odağındaki çalışmaları devam edeceği bildirilmektedir.

2023 yılı içerisinde iki ayrı dönemde yürütülen hızlandırma ve büyüme aşamalarındaki özgün programlar ile (Start Up, Level Up, Fintech, Women Entrepreneurship, Global Up, Green Up ve S2E) 7 farklı ilde, 200 girişimciye bin saati aşkın danışmanlık hizmeti verilmiştir. Birebir sağlanan danışmanlık hizmetlerinin yanında, ülkemizin en yaygın girişimcilik ailesi olarak, 600 den fazla kişinin katılımıyla 6 farklı webinar düzenlenmiştir. 2023 yılında TİM-TEB Girişim Evi finansal teknolojiler alanında faaliyet gösteren girişimleri uçtan uca desteklemek amacıyla Fintech Programı başlatılmış ve 12 girişimci danışmanlık programlarıyla desteklenmiştir. Kadın kuruculu girişimlerin güçlenmesine ve global çapta başarılı girişimlere dönüşmesine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen Woman Entrepreneurship programıyla 8 girişimci eğitim, danışmanlık programlarıyla desteklenmiştir. 2023 yılında ilk kez düzenlenen Start Up to Export (S2E) ile küresele açılma hedefi olan, küreselde büyüme stratejileri bulunan 30 teknogirişim firması desteklenmiştir. 2023 yılı içerisinde fiziki ortamda gerçekleştirilen S2C etkinlikleri ile girişimcilerimiz birçok kurum ile buluşturulmuştur. Geçtiğimiz yılın Temmuz ve Aralık ayında gerçekleştirilen Speed Mentoring etkinliği ile, kurumsal firma yöneticileri, yatırımcı grup temsilcileri, TİM ve İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan 33 Mentor, 110 girişimci ile buluşturularak kısa sürede işbirliğine dönmesi muhtemel toplam 200’ün üzerinde B2B görüşme gerçekleştirilmiştir.

2024 yılında İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Denizli, Gaziantep, Mersin TİM-TEB Girişim Evleri’nde teknoloji odaklı girişimcilere mentorluk ve danışmanlık başta olmak üzere çeşitli destekler verilmeye devam edilecek olup, Start Up Program başvuruları alınmaya başlanmıştır.

Bilgilerinize sunarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat

Dil