Sayın Üyemiz,

Ticaret Bakanlığınca uygulanan devlet yardımlarına ilişkin başvuru süreçlerinin 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren Destek Yönetim Sistemi (DYS) üzerinden yürütülmesi usulüne geçilmiştir.

2017/4 Sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Kararın Uygulama Usul ve Esasları İle Destek Yönetim Sistemi Üzerinden İşleyişine Dair Genelge’nin 7 nci maddesinin 1 inci fıkrası “Bireysel Katılımı Desteklenen Sektörel Nitelikteki Uluslararası Fuarlar Listesine fuar ekleme talebinin fuarın başlangıcından en geç 1 (bir) ay önce DYS üzerinden Bakanlığa (İhracat Genel Müdürlüğü) iletilmesi gerekir. 1 (bir) aylık sürenin hesaplanmasında Bireysel Katılımı Desteklenen Sektörel Nitelikli Uluslararası Fuarlar Listesine fuar ekleme talebinin DYS’ye giriş tarihi esas alınır.” hükmüne amirdir.

Bu çerçevede, 2021 yılında katılım planlanan ve desteklenmesi talep edilen fuar, Ticaret Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu bireysel fuarlar listesinde yer almıyor ise fuarın listeye eklenebilmesi için DYS üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir.

2021 Yılında Bireysel Katılımı Desteklenecek Fuarlar Listesine ulaşmak için tıklayınız. https://ticaret.gov.tr/ihracat/fuarlar/2020-ve-2021-yillarinda-destek-kapsamina-alinan-yurt-disi-fuarlar

DYS ye giriş için tıklayınız.

https://eortak.dtm.gov.tr/eortak/login/listApplications.htm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat

Dil