Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden (TİM) alınan bir yazıda, Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve TİM organizasyonu ile 6-9 Temmuz 2021 tarihleri arasında Vietnam’a yönelik bir Sanal Ticaret Heyeti düzenleneceği, bahse konu ülkelerden iş insanlarının ortak bir dijital platforma davet edileceği nitelikli sanal iş görüşmelerinin gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Tüm dünya ile birlikte ülkemizin de içinde bulunduğu salgın ortamında, ihracatımızı tekrar canlandırmaya yönelik iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek bahse konu Sanal Ticaret Heyetimiz Çelik, Demir ve Demir Dışı Metaller, İnşaat Malzemeleri , Gıda (Hızlı Tüketim ve Paketli Tüketim Ürünleri), Makine ve Aksamları(Tarım Makinaları ve Parçaları), Elektrik Elektronik(Elektrikli Ev Aletleri), Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohum ve Mamulleri, Kuru Meyve ve Mamulleri, Tekstil ve Hammaddeleri sektörleri başta olmak üzere ilgili sektörlerde iştigal eden azami 25 firmanın katılımları ile gerçekleşeceği belirtilmektedir.

Bahse konu sanal ticaret heyetine katılım yukarıda belirtilen kontenjanla sınırlı olup, başvuru ve ödemeler için son tarihin 30 Nisan 2021 Cuma günü saat 17:00 olduğu; son başvuru tarihine kadar başvuran firmalar, başvuru ve ödeme tarihlerine göre önceliklendirilecek ve azami 25 firma kontenjanının dolması halinde başvuruların alımı son başvuru tarihinden önce kapanacağı ifade edilmektedir.

Yazıda devamla, heyete ön başvuru için https://bit.ly/2QnFJIp internet bağlantısında yer alan başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerektiği; formda belirtilen bilgiler doğrultusunda B2B Eşleştirme firmasının başvuran firmalara özel nitelikli iş görüşmesi yapılıp yapılamayacağına dair ön araştırma yapacağı belirtilmektedir. Ön araştırmanın olumlu sonuçlanması durumunda firmaların e-posta yoluyla bilgilendirileceği ve heyete kesin katılım için organizasyon kapsamındaki B2B eşleştirme, tercümanlık, teknik altyapı, reklam & tanıtım giderlerinden oluşan 3.975-TL tutarındaki katılım bedelinin firmalara bildirilecek kanallar ile ödenmesi ve ödemeye dair banka dekontlarının sertackasim@tim.org.tr e-posta adresine gönderilmesi gerektiği bildirilmektedir.

Vietnam Sanal Ticaret Heyeti kapsamında;

– Heyete katılım her bir firma için azami 3 kişi ile sınırlı olup, ödemeler firma başı olarak alınacaktır.

– Heyete katılımın kontenjanla sınırlı olması sebebiyle, başvuru ve ödemelerin son güne bırakılmaması önem arz etmektedir.

– Heyete katılım, başvuru formunun doldurulup ödeme yapılması ile kesinleşmektedir.

Heyete katılım, katılımcı tarafından iptal edildiği takdirde başvuru bedeli iade edilememektedir.

Türk katılımcı listesi kesinleştikten sonra firma eşleştirme çalışması gerçekleştirilecek olup, yabancı potansiyel satın alımcılar etkinliğe davet edilecektir.

B2B görüşmeleri esnasında katılımcı firmalarımız eşleştirme yapılan yabancı firmalarla bireysel olarak görüşecektir. İhtiyaç halinde tercümanlık hizmeti verilecektir.

Bilgilerinize sunarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat

Dil